Hliníkové systémy

Hliníkové dvere ALUMINCO AL 590

al-590bAL 590 je trojkomorovým teplým systémom pre konštrukcie okien, dverí a stien. Je to unikatny systém, kombinacia moderného dizajnu s kvalitou a funkčnostou.

V profiloch je vytvorený tepelný most o šírke až 24 mm. Systém je vhodný pre prostredie s väčšími výkyvmi teplôt. Tento systém je tvorený dvomi lisovanými profilami, ktoré sú oddelené polyamidovým pásikom posileným sklenným vláknom. Takáto konštrukcia je po nalakovaní povrchu zárukou dokonalej izolácie.

Súčiniteľ prenikania tepla Ur je v tomto systéme 2,0 W/m2K, čo ho podľa materiálovej normy DIN 4108 klasifikuje do skupiny 2,1 wg. Pri použití izolačného skla s U 1,1 dosahuje väčšina stien (v závislosti od rozmerov a tvaru) hodnotu U 1,7 W/m2K. Univerzálnosť využitia tohoto systému je daná jeho vhodnými parametrami šírky 65mm (rámy okien, dverí, priečky) a 73mm (okenné krídla a krídla dverí ), ďalej hrúbky steny 1,7 mm. Do tohoto systému je potom možno použiť sklo o hrúbke 4-52mm.

Systém využíva kovania typu Sobinco,Roto,Siegenia resp. Fapim. Farbu kovania je možné určiť zo stupnice RAL . Samozrejmosťou je tiež ponuka mnohých doplnkov, ako napríklad samozatvárače, kľučky a iné.

Použitie
pevné steny,okná a dvere
okná : otváravé,sklopné,otváravo-sklopné, sklopno-posuvné
dvere : otváravé dnu, von, jednokrídlové, dvojkrídlové, so svetlíkmi
dvere : kyvné, posuvné

Technická špecifikácia
Krídlo : 73mm
Rám: 65mm
Zasklievanie do 52mm
Polyamide (German origin): 24 mm